Otwarte pon-pt 8 - 17
sobota 8 - 12
Biuro ul. Bystrzycka 24
58-100 Świdnica
tel. 733 300 222
SERWIS 577 722 215
Biuro Kłodzko ul. Połabska 20
57-300 Kłodzko
tel. 577 788 851

Pellet

Drago autoryzowany dystrybutor ekologicznego i markowego paliwa pellet firmy Stelmet.

Oferujemy Państwu najwyższej jakości pellet pod nazwą handlową Lava i Olimp. Stawiamy na najlepszy i najbardziej wydajny pellet w Polsce, który pozwolinam ogrzać Twój dom lub firmę oraz oszczędzi nam mnóstwo czasu i pieniędzy. Koniec z uciążliwym nagarem, zgorzeliną na palniku Twojego kotła, mozolnymiczynnościami, które denerwują Cię od dłuższego czasu. Użytkując opał z naszej dystrybucji ograniczysz czas spędzony w kotłowni do minimum.

Pellet można odebrać samemu z naszego magazynu w Świdnicy przy ul. Towarowej 24 lub zamówić razem z transportem na miejsce dostawy.

Czym jest pellet?

Pellet to paliwo z biomasy wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Jest też paliwem ekologicznym - emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent dla pelletu produkowanego przez Stelmet) może zostać użyta jako nawóz.

Pellet zdobył już szerokie grono zwolenników w Europie Zachodniej. Teraz jego zalety zaczynają dostrzegać również konsumenci w Polsce. Właściwości pelletu przekładają się na dynamiczny wzrost popytu na to odnawialne źródło energii. O ile w 2002 r. w Europie produkcja pellet wyniosła 1,3 mln ton, w 2006 r. 5 mln ton, to w 2010 już 10 mln.t.

Fakty

- 2,0 kg pelletu zastępuje 1 litr oleju opałowego,
- z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu Lava oraz Olimp – dużo mniej, ok. 2 kg ) - zmiana paliwa na pellet to zmniejszenie emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju opałowego,
- 2 m sześcienne drewna to 5 metrów przestrzennych zrębków, a to daje 1 tonę pelletu,
- do ogrzania domu jednorodzinnego potrzeba w przybliżeniu ok. 5-8 ton na sezon grzewczy pelletu rocznie. Zużycie zależy od metrażu, zastosowanej izolacji oraz sprawności kotła

Pellet LAVA

Pellet LAVA to wysoka jakość , którą możemy zagwarantować dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawujemy pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą. Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100ºC.

Efekt: unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania. ]

Pellet Olimp

Nowoczesne, ekologiczne paliwo OLIMP Pellet stosowane jest przez wymagających odbiorców do ogrzewania domów, pomieszczeń mieszkalnych, zakładów produkcyjnych - zwłaszcza zlokalizowanych w centrach miast i specjalnych strefach ochronnych. Z powodzeniem zastępuje: ekogroszek, koks, węgiel i miał węglowy, gaz i olej opałowy. Produkt jest wyjątkowo wygodny w stosowaniu przez użytkownika orazprzyjazny dla środowiska zapewniając komfort sąsiedztwu i otoczeniu. Jasna barwa jest synonimem najwyższej jakości produktu Spółki Stelmet.